Získat představu o počtu různých slídilů, snažících se získat co nejvíce informací o svých konkurentech, spolupracovnících, o svém muži či ženě, dětech nebo zkrátka známých můžeme, pokud v některé z internetových vyhledávacích služeb (například Yandex-wordstat) zadáme například následující dva vyhledávací dotazy.

Takovou statistiku můžeme získat při zadání dotazů obsahujících slovo keylogger (klávesnicový špión):

Hledaný výraz

Dotazů za měsíc

keylogger

19345

stáhnout keylogger

4546

elite keylogger

3913

 keylogger zdarma

2080

  keylogger free

2074

  keylogger stáhnout zdarma

1865

free keylogger stáhnout

1860

 

А zde následuje statistika dotazů obsahujících slovo „klávesnicový špión“:

Hledaný výraz

Dotazů za měsíc
klávesový špion

7926

klávesový špion stahnout

2454

klávesový špion free

1904

klávesový špion zdarma

1904

klávesový špion stáhnout zdarma

1653

klávesový špion free stáhnout

1653

klávesový špion free stáhnout zdarma            1653

 

Pokud sečteme množství všech těchto dotazů zjistíme, že lidé, žijící kolem nás uskutečnili přibližně 55 00 pokusů o vyhledání špionážních programů (spyware) za jeden měsíc. Všechny tyto požadavky byly spojeny s touhou někoho sledovat. Navíc je třeba si uvědomit, že tito lidé to chtěli dělat tajně, bez vědomí člověka sedícího za počítačem.

Víme, že některé klávesnicové špionážní programy posílají svému „správci“ nejen všechno co jste napsali na klávesnici, ale dělají také snímky vašeho monitoru a zaznamenávají videa? To znamená, že vše co jste na monitoru viděli vy, uvidí i někdo další.

Myslíte si, že ve Vašem okolí není nikdo takto zvědavý? Možná. „Blaze těm, kdo věří“. Pro ty, kteří nepatří do této kategorie poskytujeme možnost, aby pracovali na počítači chráněni před zvědavýma očima cizích lidí. Program COVERT Vám poskytne to, co je přirozené pro každého z nás – právo na soukromí v počítačovém prostoru. Máte právo na to, aby informace, které považujete za důvěrné, nebyly k dispozici ostatním lidem. A není rozhodující, kdo je tímto člověkem. Zda Váš příbuzný, přítel, kolega, známý nebo zcela cizí člověk.

Comments are closed.