Program COVERT vám umožňuje stát se neviditelným pro špionážní programy snímající obraz monitoru a kopírující klávesnicový vstup. Poté, co se přihlásíte do systému bude obraz monitoru prázdný a vyrovnávací paměť  (buffer) klávesnicového špióna nebude nic obsahovat. Pro vstup do platformy stiskněte čtverec s nápisem COVERT.

Poté je vhodné zkontrolovat všechny nainstalované ovladače, abychom se ujistili,  že v počítači nemáme nějaké podezřelé nebo neznámé ovladače. Stiskem tlačítka „Systémové procesy“ můžete vidět všechny procesy spuštěné v systému, včetně těch neviditelných. Obvykle je za skrytými procesy skrytý nějaký škodlivý software (malware). Skryté procesy budou zvýrazněny červeně. Se všemi podezřelými procesy můžete naložit podle vašeho uvážení: zavřít je, přidat do databáze zakázaných procesů (Trezor hrozeb) nebo vyhledat informace na internetu. Náš program COVERT sám přesměruje váš dotaz na stránku, kde můžete tyto informace získat.

Pokud by se vám zdálo složité pracovat s ovladači, systémovými procesy a službami, můžete rovnou začít pracovat s vašimi aplikacemi, neboť drtivou většinu špionážních programů (spyware) jsme již sami zahrnuli do „Trezoru hrozeb“.  V prostředí platformy COVERT vám tedy nemohou uškodit.

Comments are closed.