Tradiční antivirové programy nechrání od snímání screenshotů – snímků vaší obrazovky, od zápisů videa, atd. Jelikož tyto operace nejsou zakázané, uživatel počítače nikdy s jistotou neví jestli se tyto operace na jeho PC dějí nebo zda ho někdo sleduje. Podobně pracují i protišpionážní anti-spywarové programy. Těm není známé kdo a s jakým cílem vaši činnost zaznamenává.

Podobná situace je s ochranou proti keyloggerům – klávesnicovým špionům. Existuje mnoho programů, které zachycují a zaznamenávají stisky kláves na vaší klávesnici pro určité specifické funkce. Například klávesy pro rychlé spuštění programů. Toto jsou legální úkony, které antivirové programy nezaznamenávají.  Proto při použití běžných antivirových programů nejste proti keyloggerům– klávesnicovým špionům nikterak chráněni.

V program COVERT jsou vytvořeny tři vnitřní bezpečnostní režimy.  Jsou navrženy tak, aby sledovaly a blokovaly neoprávněné používaní programů, které nespustí sám uživatel. Mapují tedy případy, že se spyware pokusí připojit k libovolnému legálnímu procesu uvnitř vašeho systému. Program COVERT vás o této situaci bude informovat v režimu 1, nebo tento pokus rovnou zablokuje v režimu 2.

Zde je příklad. Nezřídka se setkáváme se situací, kdy k nám přicházejí uživatelé s prosbou, abychom jim odblokovali jejich počítač.  K problémům došlo v momentě, kdy se nacházeli na určitých webových stránkách a snažili se z nich stáhnout videoklip. V momentě stisknutí tlačítka „Stáhnout“ se na jejich počítač začal stahovat škodlivý kód, který kompletně zablokoval jeho funkčnost. Potom se obvykle objeví nápis s požadavkem na zaslání určité sumy peněz pro odblokování počítače. Pokud byste tyto operace provedli uvnitř platformy COVERT se zapnutým režimem 2, potom by žádný podobný program nemohl být načten do paměti počítače a následně spuštěn.

Metoda ochrany osobních údajů používaná v programu COVERT se nazývá šifrování, protože uživatelům poskytuje možnost bezpečné práce cestou skrytí jeho činností na počítači před škodlivými programy.

Comments are closed.